anasayfa | iletişim | english

GO CAPPADOCIA
Kapadokya Turları
 

PLAN YOUR CAPPADOCIA TRIP

I am looking to travel 

I plan on traveling

I would like to travel for  

Travel Agency Turkey Exclusively Private
 

......................................................

 

Kapadokya Şehir Haritası

 
 

 

KAPADOKYA TURLARI


 

cappadocIa complete tour

 

Tüm günü kapsayan bu tura, UNESCO tarafından Dünya Mirası olarak onaylanmış, “Güzel Atlar Diyarı” Kapadokya’nın kayalara oyulup, eşsiz fresklerle süslenmiş kiliselerinin bulunduğu Göreme Açıkhava Müzesi’nden başlayacağız. Ardından, tarihi bir köy olan Çavuşin’i ziyaret ettikten sonra, öğle yemeğimizi alacağımız ve çanak-çömlek atölyelerini  göreceğimiz, kayalara oyulmuş geleneksel bir Kapadokya yerleşimi olan Avanos’u ziyaret edeceğiz. Çift başlı peribacaları ile ünlü Paşabağ’da durduktan sonra, doğanın şekillendirdiği kaya heykellerini göreceğimiz Dervent Vadisi’nde zaman geçireceğiz. Şarap üretiminin yapıldığı Ürgüp’e doğru yol alacak ve burada da meşhur yöresel şaraplardan tadacağız. Kızıl Vadi’den Göreme’nin panoramik görüntüsü ile hoşça vakit geçirip otelimize dönerek gezimizi noktalayacağız.

 

*Matiana Travel tarafından organize edilen turlarımızın detayları için tıklayınız.

 

Remote Canyons TOUR

 

Turumuza, Uçhisar Kalesi’ni ziyaret ederek başlayıp, Güvercinlik Vadisi ile devam edeceğiz. Kapadokya’nın bereketli topraklarının üstüne kurulmuş bazı köyleri geçtikten sonra en büyük ve en etkileyici çok katlı yeraltı şehirlerinden birini, Kaymaklı ya da Derinkuyu’yu gezeceğiz. Aziz Gregory Nazianzen’in doğduğu otantik bir köy olan Güzelyurt’u (Gelveri) ziyaret ederek turumuza devam ediyoruz. Öğle yemeğinden sonra dik uçurumlarla çevrili Ihlara Kanyonu’na varıyoruz. Gür bitki örtüsü ve ortasında akan ırmağı ile Ihlara Kanyonu’nun iki tarafında kayalara oyulmuş kilise ve yerleşim birimleri bulunmaktadır. Bu güzellikler içinde 4 kilometrelik eğlenceli ve kolay bir yürüyüşün ardından Belisırma Köyü’ ne varıyoruz. Bu otantik ve bozulmadan kalmış yerden sonra, eski bir manastır alanı olan ve birçok kaya kilisesine ev sahipliği yapan Selime köyüne hareket ediyoruz. Bu köyü ziyaretimizden sonra İpek Yolu’nu takip ederek geri dönmeye başlıyoruz ve otelimize dönmeden önce yolumuzun üzerinde bulunan Ağzıkarahan Kervansarayı’nda kısa bir mola veriyoruz.

 

*Matiana Travel tarafından organize edilen turlarımızın detayları için tıklayınız.

 

Rocks & RuIns TOUR

 

Bu tur özellikle Kapadokya’ nın ilginç, gerçekçi ve gizli kalmış hazinelerini sizlerle paylaşmak için planlanmıştır. Turumuza Bebekler Vadisi olarak da bilinen Soğanlı Vadisi ile başlıyoruz. Buradaki kiliseleri ve Bizanslılardan kalma mezarları ziyaret ettikten ve Keşlik Manastırını gezdikten sonra, gözlerden uzak kalmış Güzelöz ve Şahinefendi köylerinden geçerek Taşkınpaşa Kervansarayı’na uğruyoruz. Ardından tipik bir Kapadokya köyü olan Cemil’e varıyoruz. Kısa bir gezinti sonrasında Mustafapaşa’da (Sinasos) bir köy evine misafir oluyor ve bu otantik köy evinde öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemekten sonra Osmanlı ve Yunan mimarisi ile ünlü olan bu köyü gezip Pancarlik Vadisi’ne doğru yola çıkıyoruz. Keyifli bir yürüyüşten sonra otelimize geri dönüyoruz.

 

*Matiana Travel tarafından organize edilen turlarımızın detayları için tıklayınız.

 

LIfestyle WalkInG TOUR

 

Son derece özel olan “Yaşam stili yürüyüş turlarının” tadını çıkarın. Bu yürüyüşle Kapadokya’nın merkezindeki geleneksel köylü ailelerini, yöresel evlerinde veya kabaca yontulmuş kaya mekanlarında ziyaret edebilir ve Güvercin Vadisi, Beyaz Vadi gibi çok az bilinen muhteşem vadileri ve İç Anadolu yaylalarında görünüşü bozulmamış diğer yaylalarını keşfedebilirsiniz. (Yaklaşık 14 kmlik yürüyüş). Akşama doğru, kilim dokuma gösterisinden haz alabilir ve yüzyıllardır aldıkları eğitimleriyle usta dokumacılardan halı dokuma eğitimi alabilirsiniz.

 

*Matiana Travel tarafından organize edilen turlarımızın detayları için tıklayınız.

 

 
CROSS GOLF CAPPADOCIA Cross Golf

MATIANA TRAVEL kapadokya tatil

 
 

Tarih     Mimari     Ören Yerleri     Yeme İçme    Konaklama     Turlar    Aktiviteler    Sinema    Eğitim     Foto Galeri     Etkinlik & Duyurular

 

GOCAPPADOCIA is a proud member of

All Rights Reserved. 2009 INDIGO TURIZM SAN. TIC. LTD. STI